Select Page

Advertisement

W poszukiwaniu Shangri-La – Poland Mongolia Trans-Siberian Expedition 2014

W poszukiwaniu Shangri-La – Poland Mongolia Trans-Siberian Expedition 2014

„W Poszukiwaniu Shangli-La” POLAND MONGOLIA TRANS-SIBERIAN EXPEDITION 2014 to impreza mająca na celu promocję turystyki samochodowej – również tej ekstremalnej, a przy okazji Mongolii i Syberii jako rejonów świata niemal w 100% dziewiczych i nie eksplorowanych przez tzw. cywilizację.

– Zapraszamy do zapoznania się z imprezą charytatywno-turystyczną o międzynarodowym zakresie; podczas wyprawy planujemy przekazać zaoferowane nam przez Fundację Kultura i Dziecko książki dla mniejszości Polskiej na Syberii i w Kazachstanie – mówi organizator imprezy, Bartek Felski

– Pokonując niemal 20 000km zajedziemy do miejsc wyjątkowych zarówno przyrodniczo jak i kulturowo. Nasza wyprawa ma również przekaz charytatywny; zamierzamy odwiedzić zlokalizowaną w odległości około 120km od Bajkału wsie Wierszynę, Dagnik i Pichtińsk – osady założone przez Polskich osadników, z których część nie widnieje nawet na mapach; są to jedne z nielicznych miejscowości, w których do dziś rozmawia się po Polsku, a tradycje narodowe są wyjątkowo mocno kultywowane. W trakcie przejazdu odwiedzimy również polską Kalinovkę w Kazachstanie (okolice Astany).

A cel wizyty?

– Otóż celem naszej wizyt będzie przekazanie zebranych darów, w tym książek do nauki języka polskiego dla polonijnych dzieci mieszkających w odwiedzanych przez nas miejscowościach. Książki to dary od Fundacji Kultura i Dziecko oraz od osób prywatnych które identyfikują się z naszą akcją.

Zainteresowanych szczegółami wyprawy oraz budową na tą okazję – wyprawowego Baltazaara (na cześć profesora Baltazara Gąbki, wybitnego podróżnika z czasów naszego dzieciństwa) zapraszamy do lektury witryny www.pickupem.pl oraz na Facebook: PolandMongoliaTransSiberianExpedition.

Miło nam poinformować że W poszukiwaniu Shangri-La – Poland Mongolia Trans-Siberian Expedition 2014, odbędzie się pod Patronatem Medialnym Turystyka4x4.pl – będziemy na bieżąco informować Was o nowościach napływających z przygotowań a potem o przebiegu wyprawy.

baner

Patroni medialni Poland Mongolia Trans-Siberian Expedition 2014:

TRAVEL CHANNEL
OWSIAKNET
RTG TV
AUTOCENTRUM.PL
POLSKI CARAVANING
POZNAJ ŚWIAT
GLOBTROTER
TU BYLIŚMY
DOOKOŁA ŚWIATA
MONGOLIA TRAVEL GUIDE
POLSKA INFO
DZIENNIK TURYSTYCZNY
QLTURKA.PL
i oczywiście TURYSTYKA4x4.PL

Do tej pory wyprawę wsparły finansowo i materialnie:

Borga sp. z o.o. – producent hal stalowych dla przemysłu oraz producent dachów (pierwszy z dwóch zakładanych sponsorów tytularnych)
Stalprojekt sp. z o.o. – biuro architektoniczno projektowe
Logica sp. z o.o. – biuro księgowe
MotorHouse – salon motocyklowy
Hotel Filip
Fundacja Dziecko i Kultura – która Kprzekazuje nam siążki dla polonijnych dzieci

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress