Select Page

Advertisement

W tym sezonie wiele się może zdarzyć – Rafał Płóciennik z RMF 4rt

W tym sezonie wiele się może zdarzyć – Rafał Płóciennik z RMF 4rt

Już 4 kwietnia rusza pierwszy rajd z cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Baja Drawsko, bo o ten rajd chodzi, to wielki test dla wszystkich uczestników. Dla RMF 4RACING Team będzie to dodatkowo bardzo ważny sprawdzian, ponieważ zawodnicy Szandrowski – Płuciennik pojadą pierwszy raz w zupełnie nowej rajdówce. Załoga ma chrapkę na Mistrzostwo Polski w grupie TH. Jak przebiegały przygotowania do sezonu i jakie są emocje przed pierwszym rajdem? – o tym wszystkim opowiada Rafał Płuciennik, lider Teamu i pilot Aleksandra „Faziego” Szandrowskiego.

Rafał, za parę dni pierwszy Wasz rajd w sezonie 2014. Emocje duże?

No pewnie. Chyba już cały zespół nie może doczekać się pierwszego startu w tym sezonie. Dla nas z Fazim to szczególne wydarzenie, ponieważ startujemy nowym samochodem.

Nowy samochód, wielkie nadzieje! Jakie są Wasze plany?

Bardzo chcemy, żeby nowa rajdówka dowoziła nas do mety każdego rajdu. Jeżeli tak się stanie to jesteśmy spokojni o końcowy wynik. A walczymy oczywiście o jak najwyższe miejsca. Nie ukrywam również, że mamy wielkie zakusy na Mistrzostwo Polski w grupie TH.

Nie boisz się usterek? Nowe auto, niesprawdzone?

Wierzę, że Faziemu udało się stworzyć auto, które tych usterek zbyt wiele nie będzie miało
i będziemy mogli od pierwszego rajdu walczyć o wyniki. Ale to są rajdy i usterki się zdarzają. Oby było ich jak najmniej.

Plany związane z nową rajdówką już znamy jednak nowy samochód jest jeden a załóg kilka. Co z resztą  zawodników? Jakie stawiacie cele dla reszty zawodników?

Startujemy w tym roku w cyklu RMPST oraz RPPST. W tej pierwszej klasyfikacji jadę ja
z Fazim oraz duet Kosińska/Derengowski. Załoga Biegun/Kujawa startuje w Pucharze i tam mają zdobywać kolejne doświadczenie. Rajdów w tym sezonie jest sporo więc wszystko może się wydarzyć.

Jak traktujesz Rajd Drawsko? Bardzo poważnie, czy jako rajd „przetarcia” dla nowej rajdówki?

Pierwszy rajd traktujemy na spokojnie. Chcemy wjeździć się w nową rajdówkę, zobaczyć jak jedzie konkurencja i zaatakować z pełną mocą od drugiej rundy.

Jak oceniasz przygotowanie całego zespołu?

Jesteśmy zwarci i gotowi do sezonu. Wszyscy przygotowywaliśmy się intensywnie i liczymy na duże emocje od pierwszego do ostatniego rajdu.

Macie też nowych Partnerów?

Tak. I bardzo cieszymy się, że możemy rozwijać nasz projekt. Bez wsparcia Partnerów nie było by to możliwe. W tym sezonie wspierają nas: RMF FM, Lenovo, Borg Warner, Goodyear, Auto Partner.

Wasze miasteczka rajdowe są znane z okazałości i wielkości. Czy w tym roku nadal będziecie tak prezentować się na rajdach?

Firmy Mitko i Poltent wspierają nas już od 2008 roku. W tym roku również są z nami
i przygotowujemy kilka nowych elementów do naszego miasteczka. W czasie kilku rund zbudujemy zatem duże rajdowe miasteczko do którego zapraszamy naszych kibiców.

Nowa rajdówka jest, nowi Partnerzy również, przygotowanie świetne. Czego więc Wam życzyć?

Mety w każdym rajdzie w komplecie.

Więcej informacji o zespole na www.rmf4rt.pl oraz www.facebook.com/RMF4rt.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress