Select Page

Wakacje z duchami – rodzinna wyprawa 4×4 w Karpaty

Wakacje z duchami – rodzinna wyprawa 4×4 w Karpaty

W imieniu Maramuresz.com zapraszamy na wyjątkową imprezę w Rumuńskich Karpatach:

„Jeśli chcecie spędzić tydzień wakacji inaczej, niż na all inclusive w hotelu, a dysponujecie autem terenowym, albo jeździcie w teren od lat, ale nigdy nie pomyśleliście, żeby zabrać ze sobą całą rodzinkę – ta impreza jest dla Was.

Zamierzamy połączyć wyprawę off-road z rodzinną przygodą w taki sposób, żeby zarówno dzieci, jak i dorośli wrócili zadowoleni. Codziennie pokonywać będziemy odcinki terenowe o różnej skali trudności, a także boczne, malownicze asfalty prowadzące nas do jaskiń, wąwozów, czy zamków.

Noclegi w terenie na osłoniętych przed wiatrem polankach, czy dolinach, ale też w pensjonatach, aby stęsknione za ciepłą wodą Dziewczyny mogły zadbać o swoje potrzeby. My – twardziele, kąpiemy się oczywiście TYLKO w strumieniach 🙂

Jeśli chodzi o kuchnię, to zadbamy o nią zarówno w wydaniu polowym (kiełbaski przy ognisku, samodzielne przygotowywanie posiłków), jak i zakosztujemy lokalnej ciorby, czy mittiei podczas pobytu w pensjonacie.

Odwiedzimy najpiękniejsze rejony Karpat rumuńskich – zarówno bajkowe krajobrazy pasma Apuseni, sielskie klimaty Trascau, czy Sureanu, jak i groźne szczyty Fogaraszy (nieco latem zatłoczona, lecz wciąż piękna szosa Transfagarasan). Na koniec zostawimy sobie Sighisoarę – perłę Siedmiogrodu z jej uroczym starym miastem, kafejkami, straganami i muzeum. Stamtąd za kilka godzin możecie znaleźć się na plaży Morza Czarnego, albo wracając do kraju, zahaczyć o gorące źródła na Węgrzech, czy Słowacji.

Program wyjazdu nie jest sztywny, zakłada bowiem pewną dozę improwizacji, zależnie od pogody, warunków terenowych i bezpieczeństwa trasy, a także nastrojów w ekipie. Niemniej spore „rumuńskie” doświadczenie i znajomość terenu przez organizatora na pewno będą tu atutem.

Ideą imprezy jest integracja  – spontaniczne dzieciaki zadbają o nią samodzielnie, my możemy jedynie pomóc im np. podczas przygotowywania biwaków, ogniska, czy organizując  konkurs plastyczny lub turniej gry w badmintona. Integracja dorosłych, jak zwykle następuje w ciągu dnia podczas wspólnej walki z terenem, a wieczorami przy kieliszku rumuńskiego wina i palinki :)”

Po szczegółowe informacje i odpowiedzi na nurtujące Was pytania:

misiek@maramuresz.com

tel. 502-155-992

 

Nasz Patronat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress