Select Page

Advertisement

Większy Hyundai czyli Grand Santa Fe

Większy Hyundai czyli Grand Santa Fe

Grand Santa Fe to kolejny SUV w ofercie firmy Hyundai. Samochód po raz pierwszy zaprezentowano podczas New York International Show w 2012 roku, natomiast jego europejska premiera odbędzie się w Genewie.

Grand Santa Fe jest wyższy (+ 10 mm), szerszy (+ 5 mm) i dłuższy (+ 225 mm) od wersji Santa Fe,a także ma dłuższy rozstaw osi i większy bagażnik (607 litrów). Cechy, które wyróżniają europejskiego debiutanta to nowy kształt grilla, reflektorów przeciwmgielnych oraz przedniego zderzaka, jak również większa i zaprojektowana na nowo tylna cześć nadwozia. Grand Santa Fe występuje w dwóch wersjach z 18- lub 19-calowymi aluminiowymi felgami.

121
Kabina samochodu została wyposażona w szereg udogodnień, jak na przykład 4,3-calowy wyświetlacz komputera pokładowego. Kierowca ma również do dyspozycji system FLEX STEER, który pozwala wybrać jeden z trzech stylów prowadzenia ? Comfort, Normal i Sport. W ten sposób prowadzący dostosowuje siłę wspomagania kierownicy do aktualnych warunków jazdy. Grand Santa Fe został również wyposażony w duże panoramiczne okno dachowe.

Pod maską znajduje się 2,2 litrowy silnik Diesla o mocy 197 KM. Jednostka współpracuje z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów i spełnia normę Euro 5.

Źródło: Hyundai, informacja Mototarget.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress