Select Page

Wielkopolskie Bezdroża II

Wielkopolskie Bezdroża II

W imieniu Organizatora, zapraszamy na II edycje imprezy przeprawowo – turystycznej Wielkopolskie Bezdroża.

Impreza odbędzie się w Wielkoposce 13-14 września.

Informacje ze strony Organizatora:

„Formuła imprezy to dwudniowa impreza przeprawowo turystyczna o szerokim stopniu rozpiętości trudności , dużo prób technicznych, przeszkody od łatwych i technicznych po trudne i mega trudne ale tak żeby każdy z uczestników coś przywiózł. Przeszkody i próby na terenach prywatnych z dojazdami drogami głównie polnymi . Impreza zaczyna się etapem nocnym w piątek oraz etapem całodziennym w sobotę.

Po trasie : Impreza składa się z elementów – odcinków specjalnych przeprawowych OS z pomiarem czasu pokonania/przejazdu odcinka (przebicia się przez przeszkody o różnym stopniu trudności uzależnionym od klasy startowej ) oraz trasy głównej po której będą umieszczone będą pieczęcie i zgrupowanie pieczęci na osobnych Oesach lub też po samej trasie .

Dokładna liczba Oesów będzie mi znana bliżej terminu imprezy z uwagi na to że obecnie zawalony jestem pracą a na imprezę wybieramy dwa różne miejsca – całkowicie odmienne terenowe . Bliżej będę o tym pisał później .

Stopnie trudności : trasa jak zwykle będzie tak poprowadzona żeby załogi mogły dojechać bez problemów drogami i wjechać w przeszkodę wg własnej decyzji (lub też pojechać dalej na kolejną przeszkodą ) – kto bywa na naszych imprezach to wie . Przewidujemy kilka różnych dojazdów startowych do trasy głównej w celu zlikwidowania ewentualnych korków ( kto bywa u nas to wie jak to wygląda), wszystkie przeszkody na terenach prywatnych .

Klasy :

– extrem mechanik

– extrem elektryk

– wyczyn

– wyczyn z windą (lżejszy wyczyn – mocniejszy turystyk dla aut wyczynowych/turystycznych z wyciągarkami )

– turystyk

Trasa : ok 70-80 km trasy przejezdnej dla każdego auta 4×4 , przeszkody usytuowane po trasie , extrem mocny i ciężki , wyczyn trudny , a turyści oprócz przeszkód mają również pytania turystyczne z trasy .

Nowością jest tu klasa wyczyn z wyciągarkami – jest to klasa skierowana do kierowców/zawodników posiadających auta 4×4 z windami którzy będą mieli próby terenowe dostosowane do ich pojazdów – są to często seryjne LR, patrole itp z windami na Mtekach a nie obrzyny i pogniotki oraz zmotki jakie jadą w wyczynie , czyli tak jakby mocniejszy turystyk.

Harmonogram :

– etap nocny start 22.00 piątek koniec 03.00

– etap dzienny od 09.00 sobota do 17.00 w sobotę

– integracja od 19.00

– wyniki ok 20.00

kontakt : Andrzej Momot tel. 0694 624370 , www.jeepomaniac.org

Nasz Patronat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress