Select Page

Wyzwanie w Katarze – Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk startują w rajdzie Sealine Cross Country Rally

Wyzwanie w Katarze – Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk startują w rajdzie Sealine Cross Country Rally

Zeszłotygodniowy rajd Abu Dhabi Desert Challenge załoga Domżała/ Gospodarczyk ukończyła na najwyższym stopniu podium i umocniła się na pozycji lidera. Swoje zdobyte doświadczenie na pustyni będą chcieli wykorzystać podczas  następnego rajdu jakim jest Qatar Sealine Rally. Do zdobycia w Katarze znów jest podwójna ilość punktów w klasyfikacji Pucharu Świata.

Nadchodzący rajd Qatar Sealine Cross Country Rally  to trzecia runda Pucharu Świata. Łącznie zawodnicy będą mieli do przejechania 1633,49 km odcinków specjalnych, podzielonych na 5. etapów. Rajd Kataru słynie z najbardziej trudnej nawigacyjnie trasy w całym kalendarzu, głównym zadaniem naszej załogi będzie popełnienie jak najmniejszej ilości błędów nawigacyjnych.

Pierwszy etap zawodnicy rozpoczną od startu u okolicach twierdzy Al.-Zubarah. Rywalizacja rozpocznie się 18 kwietnia a zakończy 22 kwietnia. Miejscem rajdu będzie Losail International Circuit . Naprzeciw Arona i Szymona stanie blisko 50 załóg, w tym 5 rywali w wyścigu po zwycięstwo w klasie T3.

Harmonogram rajdu:

  • 18.04.2016 – SS 1; długość trasy: 226,42 km
  • 19.04.2016 – SS 2; długość trasy: 345,89 km
  • 20.04.2016 – SS 3; długość trasy: 355,49 km
  • 21.04.2016 – SS 4; długość trasy: 354,75 km
  • 22.04.2016 – SS 5; długość trasy: 350,94 km

Aron Domżała:

– Jeszcze nie ochłonąłem po rajdzie Abu Dhabi, a już się pakuje do Kataru – dawno nie mieliśmy tak napiętego kalendarza! Mimo zmęczenia po trudnym rajdzie, jestem bardzo zmotywowany do walki o kolejne punkty. Na tym rajdzie najwyraźniej jednak najwięcej roboty będzie miał Szymon, nasi doświadczeni koledzy chórem ostrzegają nas przed trudną nawigacyjnie trasą w Katarze. Ja będę musiał za to bardzo uważać na kamienie, bo podobno na tym rajdzie nie trudno o kapcia. Trzymajcie kciuki!

Szymon Gospodarczyk:

Jeszcze nie zdarzyłem odpocząć po Abu Dhabi Desert Challenge, a już muszę przygotować się na kolejny rajd maratonowy. 2435 km z tego ponad 1600 km oesowych w 5 dni będzie dla nas wyzwaniem. Komplet punktów zdobyty w Abu Dhabi dodatkowo nas motywuje i zbliża do celu. Trzymajcie za nas kciuki! 

Nasz Patronat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress