Select Page

Advertisement

Yamal i Ural – polarne wyzwanie 6 -23 luty 2017

Yamal i Ural – polarne wyzwanie 6 -23 luty 2017

Na polarny Ural oraz do końcowego biegu Obu aż do Morza Karskiego możemy dojechać tylko zimą.

To wtedy bowiem, dzięki prężnie działającym arktycznym służbom drogowym i dzięki wsparciu Gazpromu powstają, liczące setki kilometrów lodowe drogi zwane zimnikami. Salechard i Łabytnangi to dwa miasta, które właśnie zimą odżywają a rozciągający się na północ od nich Półwysep Jamalski zamienia się w tętniący życiem szlak komunikacyjny. Również na polarnym, niewysokim już Uralu mieszkańcy próbują dojechać do europejskiej części kontynentu i jego stolicy Workuty.

W naszej wyprawie spróbujemy pokonać zimową drogę przez Ural aż do Workuty, zwiedzimy Półwysep Jamalski wraz z zamieszkującymi go rdzennymi mieszkańcami Niencami i Chantami. Jeżeli jednak droga przez Ural okaże się zbyt wymagająca lub gdy wiejąca purga uniemożliwi nam przejazd do Workuty to wrócimy poprzez Nadym i zimniki wzdłuż Obu pokonując tzw. Wielką Pętlę Obu a następnie przez Nagań i Jekaterynburg  do europejskiej części Rosji. Yamal- polarne wyzwanie to propozycja dla wszystkich, którzy chcą spróbować smaku arktycznej zimy, poznać tajemnice nie zamarzających przy ? 50 st C rzek, odkryć tajemnicę drogi 501 i jednej z największych zon epoki Stalina oraz pobawić się w zimowy off road na polarnym Uralu.

W 2016 roku dotarliśmy 280 km w głąb Jamału, pokonując 80 km po zamarzniętym Morzu Karskiego. Byliśmy prawdopodobnie pierwszymi polskimi załogami, którym powiodło się przekroczenie magicznej II bramki na zimniku jamalskim. Dotarliśmy również powyżej Skały Szamana w górach Uralu i wiemy, że ze zgraną ekipą i być może przy pomocy miejscowych kolegów z klubu 4×4 mamy szansę przebić się do Workuty.

Jesteśmy zawodowymi przewodnikami ze sporą ilością znajomych w Rosji i nie oferujemy Wam drogi w ciemno, wyimaginowanych problemów lecz sprawdzony, realny i dostosowany do potrzeb grupy scenariusz. Mamy polarne doświadczenie terenowe, z którym będziemy się dzielić. Setki kilometrów drogi wiodące przez arktyczne zimniki, gościnni mieszkańcy, niesamowite zimowe pejzaże oraz mnóstwo zimowej jazdy w terenie pozwolą Wam na bajkowe, zimowe wspomnienia.

Wszystkie informacje na: http://adrenalinka.pl/yamal-polarne- wyzwanie/informacje

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress