Select Page

Advertisement

Zaproszenie na wiosenne, letnie i jesienne wyprawy od adrenalinka.pl

Zaproszenie na wiosenne, letnie i jesienne wyprawy od adrenalinka.pl

Nadchodzi czas planowania wiosennych wypadów terenowych i planowania urlopów. Ekipa Adrenalinka.pl zaprasza na wspaniałe wyprawy terenowe wiodące przez Polskę i jej najbliższych sąsiadów. Zaczynamy od wczesno wiosennej TransPolonii Zachód. W czasie pięciu dni pomiędzy 20 a 24 marca pokonamy trasę wiodącą znad morza aż do Kotliny Kłodzkiej. Liczne wiosenne atrakcje jakie zafunduje nam teren a także niezliczona ilość ciekawostek natury krajoznawczej, przyrodniczej stanowią niewątpliwe atuty tej wyprawy.

Następnie od 11 do 17 kwietnia zapraszamy na wyprawę Białoruś Hardcore. To jedna z najbardziej sentymentalnych i pięknych eskapad terenowych jaką udało nam się przygotować. Wiosna na Białorusi oferuje bowiem ciekawe wyzwania terenowe w postaci zalanych dróg i błotnistych przepraw. Budząca się do życia przyroda zachwyca feerią barw i zapachów. Na naszym liczącym ponad 800 km roadbooku nie zabraknie również czasu na zwiedzenie wielu ciekawych miejsc historycznych i istotnych dla Polaków. Trasa wyprawy Białoruś Hardcore możliwa jest do pokonania również zwykłym samochodem ekspedycyjnym. Wszystkie trudne miejsca posiadają bowiem objazdy i niekoniecznie trzeba zalewać auto aż po kierownicę.

W czasie długiego majowego weekendu począwszy od 29 kwietnia do 3 maja proponujemy od lat cieszącą się uznaniem uczestników wyprawę wzdłuż polskiej wschodniej granicy czyli TransPolonię Wschód. W tym roku koncentrujemy się tylko i wyłącznie na ścianie wschodniej a tak przygotowany wyjazd nosi nazwę TransPolonia Wschodnie Klimaty. To typowa włóczęga szutrami wiodąca nas do mało znanych aczkolwiek bardzo ciekawych zakątków Polski. Transpolonia to doskonała propozycja dla tych, którzy nie znają jeszcze polskiej ściany wschodniej. Również i ta włóczęga możliwa jest do pokonania seryjnym samochodem z napędem na cztery łapy. Zaczynamy w okolicach Janowa a kończymy przejechawszy 700 km na Mazurach Garbatych.

Na początek wakacji od 29 czerwca do 5 lipca proponujemy Wam naszą tegoroczną nowość czyli wyprawę TransPolonia Sudetia. To sześciodniowa włóczęga pozwalająca Wam lepiej poznać polskie Sudety. Przemierzymy aż 11 pasm górskich począwszy od Pogórza Izerskiego a skończywszy na Kotlinie Kłodzkiej. Mnóstwo atrakcji około off roadowych i niezapomniane widoki pozwolą Wam cieszyć się terenem w pięknym górskim klimacie. W lipcu proponujemy jeszcze dwie wyprawy: TransBiałoruś od 12 do 18 lipca to wyjazd o charakterze towarzysko terenowym i poruszamy się na nim kolumną. Na liczącym ponad 1200 km roadbooku znajdziemy kilka przeszkód terenowych a także sporą ilość zabytków i ciekawych przyrodniczo miejsc. Ekspedycja TransBiałoruś możliwa jest do pokonania również samochodem seryjnym typu suv. Wszystkie trudne miejsca mają bowiem objazdy a liczyć się będzie przede wszystkim atmosfera wspólnego podróżowania. TransBiałoruś stanowi wspaniałą okazję do poznania kraju i gościnności jego mieszkańców. Podczas tej wyprawy na pewno obalimy szereg mitów krążących w Polsce na temat Białorusi. W drodze powrotnej zahaczymy o miejsca ważne dla Polaków m.in.. Grodno, Bohatyrowicze, Lidę i Wasiliszki. Ekspedycję kończymy w Druskiennikach na Litwie.

Kolejną lipcową przygodą w terenie jaką proponujemy jest rozpoczynająca się 20 lipca i trwająca sześć dni wiodąca przez terytorium Obwodu Kaliningradzkiego . Po kilku ciekawych pasażach terenowych i zwiedzaniu pięknego Kaliningradu czyli dawnego Królewca przyjdzie czas na prawdziwą przygodę terenową na przepięknych plażach Morza Bałtyckiego. Unikatowa w skali europejskiej możliwość pokonania ponad 15 km odcinka po plaży stanowi nie lada gratkę dla rasowych off roaderów. W drugiej części naszej podróży po terytorium Obwodu Kaliningradzkiego zwiedzimy okolice Czerniachowska i Gusewa. Nie zabraknie włóczęgi 4×4 po lasach a także dużej ilości atrakcji historycznych.

W sierpniu proponujemy długi bo dwutygodniowy wyjazd do Karelii w Rosji. Zaczynamy 15 a kończymy 31 tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. W czasie tej włóczęgi będziecie mieli okazję poznać okolice jeziora Ładoga i Onega a także dostać się aż na płw. Kolski. Mnóstwo ciekawostek krajoznawczych i sporo przeprawy to klimaty jakie najbardziej lubimy podczas terenowych włóczęg. Karelia to kraina tysięcy jezior i rzek i jako taką postaramy się Wam ją przedstawić.

Na początku jesieni od 7 do 13 września proponujemy kolejną odsłonę naszej górskiej TransPoloni czyli Carpathię. Począwszy od Bieszczad, poprzez Beskid Niski, Sądecki, Wyspowy, Gorce, Orawę i Beskid Makowski docieramy aż na kraj Żywieczczyzny. Piękne widoki, sporo atrakcji i legalnie wytyczona trasa po polskich Karpatach powinny zachęcić Was do udziału i w tej ciekawej eskapadzie.

Oprócz klasycznych wyjazdów 6-7 dniowych proponujemy również nieco krótsze bo weekendowe lub czterodniowe wyjazdy terenowe.

W sezonie 2015 planujemy dwukrotny krótki pobyt na Białorusi w ramach wyjazdu Białoruski Ekspress. Na 600 km trasie będzie można spokojnie posmakować Białorusi, zwiedzić kilkanaście ciekawych i ważnych dla nas miejsc i zakosztować nieco niezbyt wymagającego terenu. Białoruski Ekspress pojedzie w 2015 roku dwukrotnie: 4-7 czerwca i 19-22 listopada.

Również dwukrotnie spotkamy się w gościnie u pani Marylki na Suwalszczyźnie. Z Konwój Suwalszczyzna odbędzie się w dniach 23-25 stycznia wersja zimowa i 4-6 grudnia wersja jesienna. To kameralna włóczęga po pełnej uroku okolicy Rutki Tartak naszpikowana atrakcjami kulinarnymi i ciekawym terenem.

Ponadto proponujemy jeszcze jednodniowy Z Konwój Długosiodło w zimowej szacie i pejzażach Puszczy Białej, który odbędzie się 21 lutego, górski weekend w Beskidzie Małym i Makowskim pod nazwą Na Żywca przypadający na 22-24 maja oraz okrojoną wersję TransPoloni Sudetia pomiędzy 7 a 11 listopada. Obydwa te wyjazdy mają charakter stricte górski i na pewno nie zabraknie na nich wspaniałych widoków i krajobrazów.

W czasie wszystkich wypraw towarzyszy wam przewodnik a my jako pośrednik turystyczny pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności wizowych oraz pozwoleń.

Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa, zapisów oraz zaplanowanych tras znajdziecie na naszej stronie: www.adrenalinka.pl w zakładce wyprawy off road.

Serdecznie zapraszam

Marcin Francuz

zapportal

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress