Select Page

„Złote Zasady” – by być bezpiecznym

„Złote Zasady” – by być bezpiecznym

Golden Rules to zbiór dziesięciu Złotych Zasad, którymi powinien kierować się każdy użytkownik drogi, aby podróżować bezpiecznie.

Golden Rules to inicjatywa podjęta przez Międzynarodową Federację Samochodową FIA oraz firmę Michelin w 2011 roku, w ramach międzynarodowej kampanii FIA Action for Road Safety. Działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego wspierają znani sportowcy m.in. Emerson Fittipaldi, Michael Schumacher, Sebastian Vettel, Sébastien Loeb, Yvan Muller oraz Monisha Kaltenborn.

Na oficjalnej stronie kampanii http://www.goldenrules-fia-michelin.com/?lang=en znajdują się zdjęcia z udziałem zawodników – w powszechnej opinii nie kojarzonych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa – obrazujące kolejno dziesięć Złotych Zasad i przekonujące do ich przestrzegania.

W Polsce kampania FIA została zainicjowana w 2013 roku podczas LOTOS 70. Rajdu Polski w Mikołajkach. Złote Zasady zostały przetłumaczone na język polski i wyeksponowane w najważniejszych punktach Rajdu.

W roku 2014 Poseł Beata Bublewicz, Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w imieniu Fundacji im. Mariana Bublewicza i we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym postanowili rozszerzyć kampanię Golden Rules i zaprosić polskich mistrzów sportów motorowych do promocji Złotych Zasad.

 źródło: pzm.pl

Nasz Patronat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress