Select Page

Advertisement

Zmotka Długosiodło – 8 edycja

Zmotka Długosiodło – 8 edycja

VIII Zmotka w Długosiodle zgromadziła na starcie 38 załóg podzielonych na trzy klasy.

Samochody Ekstremalne, Turystyczne i Przygodowe pokonywały liczący 58 kilometrów roadbook, wiodący przez piękne, zagubione pośród pól, łąk i lasów Puszczy Białej okolice gminy Długosiodło.

Do pokonania było 9 prób odcinkowych o różnym charakterze, wymagający piaskowy trial oraz odcinek specjalny z pomiarem czasu. Po raz pierwszy, od kiedy organizuję imprezy mogę z czystym sumieniem napisać – było naprawdę bardzo towarzysko a nazwa naszej ligi czyli Towarzyska Liga Terenowa przestała być pustym sloganem. Uśmiech na próbach, brak komentowania poczynań mniej doświadczonych załóg, kulturalny bankiet ( choć cytrynówka „wyszła” cała ), wzajemna pomoc na trudnych błotnych odcinkach i kompletny brak ciśnienia to cudowne zjawiska podczas naszej imprezy.

Trzymajmy tak dalej a naprawdę z radością będziemy spotykać się na kolejnych rajdach w tym miłym i sympatycznym gronie. Jak wynikało z obserwacji i opinii załóg najtrudniejszą próbą okazały się, wiodąca przez błotny parów i licząca 230 metrów próba „Wąwóz Homole” oraz podmokła łączka u Waldka nazwana tym razem „Waldkowe Łany”, na których to załogi spędzały nierzadko kilka godzin.

Załogi z Ekstremu zachwalały ponadto trickowo otaśmowane górki na stadionie oraz próbę o nazwie „Babia Góra”, na której trzeba było wykonać czujny zwrot na ścianie o nachyleniu ponad 55 stopni.

Pogoda nam dopisała a wiosnę czuć było wszędzie, rozkwitające zawilce, zieleń łąk, zapach lasu i cudowny, leniwy klimat na bazie imprezy czyli w leśniczówce Pod Jaworem powodował uśmiechy i nieco nostalgii u wszystkich uczestników. Dziękując wszystkim za taką postawę zapraszamy na trzecią eliminację TLT 2015, jaką będzie impreza z cyklu H2x2 rozegrana 16 maja w Kałęczynie i na kolejną przeprawówkę czyli czerwcowe IV Squszewskie Komarki, które rozegramy 20-21 czerwca w Wyszkowie. Dziękuję również wszystkim sędziom czyli Czarnemu, Fergie, Asowi, Darkowi, Gawłowi, Kaśce i Beretowi za pomoc w opanowaniu amoku rajdowego oraz naszym sponsorom czyli firmie Mudmaster.pl. SKF, Prograf SG oraz knajpkom TenSushi za wspieranie mojej terenowej inicjatywy.

Do zobaczenia na rajdowych szlakach !

Marcin Francuz

Wyniki:

Przygoda
1. Marek i Bartek Adamczyk – Toyota BJ40
2. Robert Godziuk/Patryk Nowak – Toyota KZJ 73
3. Maciek i Agnieszka Stróżyk – Land Rover Discovery

Turystyk
1.Andrzej Tarnarzewski/Michał Bartczak – Nissan Patrol
2.Rafał Deluga/Michał Krawczyk – Suzuki Samurai
3.Darek Małecki/Antoni Berdak/Tomek Palak- Jeep XJ
3.Maciej Syprzak/Łukasz Gos – Nissan Patrol

Ekstrem
1.Robert Szumert/Adam Skoczeń – Mercedes G
2.Damian Wasiak/Łukasz Filipiak- Suzuki Samurai
3.Grzegorz Bogusz/Marcin Jurczak- Grat Evouqe 3

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress